«Для розвитку біотехнологій як освітньої і наукової галузі необхідна інфраструктура», - Олена Вовк

17 Вересня 2021

Біотехнології і освіта - нові перспективні галузі розвитку Львівщини, які можуть бути цікавими для інвесторів. Про це дискутували учасники Міжнародного економічного форуму на другій дискусійній панелі «Львівщина: капіталізація через додану вартість».

Як зазначила одна зі спікерок Форуму Олена Вовк, співвласниця та голова наглядової ради «Компанії Ензим», важливим є створення єдиної екосистеми людей, які розуміють важливість біотехнологій. Проте модернізації потребує процес підготовки молодих фахівців.

«Зараз така ситуація в Україні, що дуже мало молодих людей обирають для здобуття вищої освіти кафедри біотехнологій. Якщо у нас дають непогану теоретичну базу, то викладання практики відстає на роки, якщо не на десятиліття. Глобальне вирішення такої проблеми, і для зацікавлення молоді біотехнологіями, бачимо у покращенні рівня викладання біології у школах – щоб діти могли усвідомити весь спектр цієї науки», - зазначила Олена Вовк.

Вона також наголосила, що розвиток біотехнологій як освітньої і наукової галузі, потребує відповідної інфраструктури. Зокрема, відкриття лабораторій, де діти зможуть знайомитися з роботою біотехнологів, адже зараз така практика можлива лише при університетах.

«Компанія «Ензим» працює і намагається реалізувати певні зміни локально. Ми створили лабораторію для старшокласників, де вони можуть проводити самостійно різні досліди – від розшифровки ДНК до баз основ генетики. Є надія на фармакластер, який ми створили у Львові. Проте, бракує бізнесу, який міг би підсилити його. Має бути база, де студенти і молоді науковці зможуть втілювати свої проєкти», - додала Олена Вовк.

«Виділю три елементи доданої вартості в нашій галузі. Перші дві – це наука і наукове підґрунтя. Результатом роботи з акцентом на розвиток науки стала розробка нашою лабораторією високотехнологічних, науково створених продуктів, які вже використовуємо у виробництві. І третій елемент - кваліфіковані спеціалісти, і тут ми знову повертаємося до необхідності розвитку галузі освіти. І головне – розвиток бізнесу неможливий без стабільної економіки та дієвої судової системи», - наголосила співвласниця «Компанії Ензим».

Джерело: прес-служба ЛОДА

 

Фотогалерея