УКР

«Компанія Ензим» приймає пілотну програму навчань з біотехнологій для школярів

05 Березня 2020

Унікальна для Львова шкільна біотехнологічна лабораторія незабаром запрацює в інноваційному освітньому просторі Lviv Open Lab. Поки в приміщеннях на проспекті Червоної Калини, 58 триває ремонт, навчальну програму для неї вже апробують – пілотні заняття проводять на базі R&D-лабораторії «Компанії Ензим».

Навчання відвідують учні старших класів Львівського фізико-математичного ліцею.

«Ми почали вивчати перший блок, який стосується мікробіології і власне дріжджів. Введення культури, підготовка середовища – тобто базові біологічні методики. Вони будуть актуальні та корисні дітям і в плані біотехнологій, і для загального розуміння та розвитку», - розповідає викладач, який займається з дітьми та працюватиме у майбутній лабораторії Андрій Савчук.

Заняття на «Ензимі» відбуватимуться щотижня, аж поки не буде обладнане приміщення лабораторії на Сихові. Таким чином, наголошує Андрій, до відкриття лабораторії вдасться отримати готову навчальну програму, відпрацьовану на першій групі школярів. 

Шкільна біотехнологічна лабораторія в рамках Lviv Open Lab – це соціальний освітній проект, який має на меті дати доступ до вивчення науки біотехнології всім охочим школярам Львова.

Його на умовах співпраці реалізують Львівська міська рада, громадська організація та бізнес. Муніципалітет забезпечує ремонт та надає в оренду приміщення під лабораторію, спеціалізоване обладнання для неї в межах благодійної допомоги закуповують ПрАТ «Компанія Ензим» і ТОВ «ХЕМА», а операційне управління та адміністрування лабораторії здійснюватиме ГО «Maker Space».

Головна місія освітньої ініціативи, яку спільними зусиллями реалізовують влада та бізнес – це розвиток молоді в науковій галузі. Відтак, у лабораторії проводитимуть теоретичні та практичні заняття, експериментальні дослідження, науково-творчі роботи, відтворення певних умов або процесів. Заняття базуватимуться на шкільній програмі, але водночас значно розширюватимуть базові знання учнів в біотехнологіях.

«В жодній школі в Україні не буде такої матеріальної бази, як у біотехнологічній лабораторії на Сихові, - ділиться враженнями Андрій Савчук. – Завдяки цьому проекту діти зможуть вивчати на уроках чи вдома якісь теоретичні основи, а прийшовши в лабораторію – побачити і спробувати зробити те, що зараз можуть побачити тільки в інтернеті».

Передбачається, що у лабораторії зможуть практикуватися школярі, які вчаться на хімічно-біологічному профілі, переможці та учасники олімпіад з біології та хімії, студенти Малої академії наук матимуть можливість проводити тут досліди, а також діятимуть навчальні курси для груп старшокласників, які бачать своє майбутнє у професії.

Основною цільовою аудиторією будуть учні 9-10 класів, адже робота в лабораторії  потребує базових знань з курсу біології та хімії, які вивчаються саме в цей період. Втім, аби зацікавити молодших школярів, в лекторії Lviv Open Lab проводитимуть промоційні заняття.

Фотогалерея