УКР

Львівське підприємство «Ензим» підкорило три континенти своєю продукцією

15 Травня 2019

«Компанія Ензим» вже близько 20 років працює на міжнародних ринках. Сьогодні 40% продукції постачаються в 15 країн Європи та Азії. Цього року підприємство вийшло також на ринок Африки. Як вдалось завоювати третій континент та які плани на ближчий час в напрямку експорту, розповіла начальник відділу експорту «Компанії Ензим» Леся Ходаковська.

В які країни «Ензим» експортує сьогодні свою продукцію?

На сьогодні «Компанія Ензим» експортує пресовані та сухі дріжджі в 16 країн Європи, Азії та Африки. Експансію в Африку ми розпочали цього року. Вже працюємо з двома дистриб’юторами – в Нігерії та в Об’єднаних Арабських Еміратах. Обидва партнери мають досвід в дистрибуції такої категорії товару, забезпечують ринок всією лінійкою продуктів, які використовують в хлібопеченні та кондитерській справі.

Розкажіть більше про напрямки експорту та продукцію?

Асортимент продукції, яку ми постачаємо в інші країни доволі різноманітний. По-перше, це два основних наші продукти – пресовані та сухі дріжджі. Далі ми працюємо на двох напрямках – це B2B та B2C. Крім того, важливо зазначити, що ми постачаємо продукцію як під власним брендом, так і під власною маркою замовника.

Для ринку B2B під нашим брендом ми експортуємо пресовані дріжджі «Extra» (1 кг) та сухі дріжджі «Extra» (500 грам). Вже другий рік в Польщі нашу продукцію знає і кінцевий споживач – наші пресовані дріжджі під ТМ Drozdze Lwowskie можна знайти у великих торговельних мережах (в тому числі Auchan).

Для великої польської мережі, ми виготовляємо пресовані дріжджі під їхньою торговою маркою «Marysia niezastąpiona w kuchni». Так само для азербайджанського дистриб’ютора виготовляємо сухі дріжджі під їх торговою маркою «Диво».

В чому особливість роботи з власними торговими марками замовника?

В певний момент в компанії вирішили, що розвиток напрямку виготовлення продукції під власними марками замовника має великі перспективи, не тільки для збільшення прибутку, але і для поширення українських товарів в світі. Це хороший успішний досвід для нас. Він дає можливість надалі розвивати цей напрямок експорту. В таких проектах важливою є довіра до виробника, до якості продукції та історія роботи на світовому ринку. З цим ми успішно впорались – це підтверджує ряд міжнародних сертифікатів (ISO 22000, FSSC 22000, GMP+, Kosher та Halal), а також стабільна багаторічна робота з нашими закордонними клієнтами і розвиток нових напрямків експорту, зокрема вихід на ринок Африки.

Африка для «Компанії Ензим» стала третім підкореним континентом. Як відбувався вихід на цей ринок?

Зазвичай від моменту знайомства з клієнтом до реалізації поставок проходить до півроку. В випадку з Нігерією знадобилось півтора року. Причина дуже проста – документація. Нам необхідно було отримати сертифікат NAFDAC (Національне агентство з управління та контролю за продуктами і ліками) - це вимога до всіх товарів продовольчої групи, медично-косметичного призначення, що імпортуються до Нігерії. В Україні ми були одними з перших, хто отримував такий сертифікат, тому процес оформлення документів був тривалим. Також в цій співпраці новим досвідом для нас стала і логістика – вперше поставка продукції відбувалась морем. Для цього були проведені досить вагомі тестування продукції. Зазначу також, що продукцію виготовляли для власної торгової марки нашого клієнта, а це завжди займає трохи більше часу.

Всі ці та інші нюанси були узгоджені і вирішені службами нашої компанії, і ми отримали успішні фідбеки від клієнтів в Нігерії, які вже спробували нашу продукцію під ТМ Sorrel.

Які подальші плани щодо роботи в Нігерії?

Показник того, що у нас є майбутнє на цьому ринку – це наступні замовлення. Після першої поставки і тестувань ми отримали нове замовлення. Думаю тепер наша співпраця з цим дистриб’ютором буде регулярною. Африканський ринок є доволі специфічний, там є країни, які належать до французької колонії і до англійської, відповідно є різні вподобання щодо хліба і хлібобулочних виробів. Наприклад, в західній і північній частинах континенту більшу перевагу надають рецептурам з низьким вмістом  жиру і цукру І. ми надаємо саме такі дріжджі, які найкраще підходять для цих рецептур.

З якими ще країнами планує співпрацювати «Ензим»?

Хотілося б збільшити кількість країн для співпраці в Азії та в Африці.

Які є особливості роботи з кожною з країн?

Є нюанси щодо маркування. Кожна країна має свої вимоги і традиції на ринку. В різних країнах термінологія для позначення тої чи іншої інформації про дріжджі, може відрізнятись.

Щодо культурних особливостей наразі ми не стикались з серйозними розбіжностями. Напевно тому що наші цінності і цінності клієнтів зазвичай збігаються. Нам важлива наша репутація, як виробника, репутація стабільного надійного партнера. Ми розуміємо, що для того, щоб бути успішними на експортному ринку ми повинні бути швидкими, пунктуальними, деталізувати, проговорювати наперед, не змінювати в процесі певні речі, на яких засадах ми збудували нашу співпрацю. Саме так ми й працюємо.

«Компанія Ензим» - це в першу чергу львівське підприємство. Яке значення мають ваші міцні зв’язки з закордонними партнерами для міста, в якому ви працюєте?

Компанії, які контактують з нами, як з львівським підприємством, складають враження про  наше місто в тому числі і з нашого партнерства. Ми, як надійний, відповідальний партнер створюємо відповідний імідж і місту, в якому працюємо. Представники партнерських компаній приїжджають до нас на підприємство, ми організовуємо для них екскурсії Львовом, розповідаємо історію, знайомимо з культурою. Часто вони повертаються в місто вже як туристи, з родинами і друзями, тому що перший візит був настільки вдалим і приємним, що вони полюбили Львів.

Фотогалерея