УКР

Лекції з біотехнологій для школярів - у вільному доступі на YouTube

21 Травня 2020

Онлайн-курс із шести лекцій про біотехнології можна переглянути у будь-який час на YouTube-каналі «Компанії Ензим».

Цей онлайн-курс передує відкриттю у Львові унікальної шкільної біотехнологічної лабораторії, яка дасть доступ до вивчення науки біотехнології всім охочим школярам міста. Навчання проводить вчитель біології Львівського фізико-математичного ліцею Андрій Савчук у рамках спільного проекту ГО «MakerSpace Lviv», «Компанії Ензим» та ТОВ «Хема».

Курс окреслює різноманітні аспекти й сфери використання біотехнологій та розрахований на учнів 9-11 класів шкіл. Втім, за словами викладача, він також буде цікавим і молодшим школярам, які вже почали вивчати біологію, і також дорослим.

Теми онлайн-лекцій:

Лекція 1. Біотехнологія як наука. Розділи та завдання біотехнології.
Лекція 2. Об’єкти та методи біотехнології. Селекція, як первісна «несвідома» біотехнологія.
Лекція 3. Харчові біотехнології: виробництво хліба, вина, оцту, пива; виробництво кисломолочних продуктів.
Лекція 4. Біотехнології в сільському господарстві (трансгенні тварини та рослини, підвищення продуктивності СГ, усунення шкідливого впливу підприємств).
Лекція 5. Медичні аспекти біотехнології (антибіотики, антитіла, тести, генна терапія, кріозбереження і «вічне життя»).
Лекція 6. Суспільні аспекти біотехнології: екологічні, енергетичні, біоетика (біозброя та біотероризм).

Біотех лабораторія стане частиною інноваційного освітнього простору Lviv Open Lab на Сихові. Тут відбуватимуться теоретичні та практичні заняття, експериментальні дослідження, науково-творчі роботи тощо. Завдання базуватимуться на шкільній програмі, але водночас значно розширюватимуть базові знання учнів в біотехнологіях.

Проект біотехнічної лабораторії на умовах співпраці реалізують Львівська міська рада, громадськість та бізнес. ПрАТ «Компанія Ензим» спільно із ТОВ «ХЕМА» забезпечуватимуть спеціалізоване обладнання, необхідне для навчального процесу.

Фотогалерея