УКР

Місто, освіта та бізнес об'єднались, щоб виховувати культуру харчування дітей

19 Лютого 2020

Після повернення з зимових канікул шестикласники львівських шкіл почали вивчати інтерактивний спецкурс «Навігатор по етикетках». Прикладна навчальна програма, розрахована на сім уроків, навчає дітей обирати в магазинах лише якісні та корисні продукти. Її проводять в рамках обов’язкового шкільного курсу «Основи здоров’я».

Третій рік поспіль проект підтримує  «Компанія Ензим» та інші місцеві виробники. Бізнес фінансує видрук для кожного учня спеціально розроблених робочих зошитів та передає у навчальні заклади свою продукцію. Крім того на відкриті уроки в школи приходять фахівці компаній і розповідають про свою продукцію та маркування етикеток.

«У рамках уроку про хліб ми розповідаємо дітям про те, як виготовляються дріжджі, яких видів вони бувають та чим відрізняються один від одного. І головне – на прикладі «Львівських дріжджів» ми показуємо, де на етикетці шукати найбільш важливу інформацію про продукт», - каже помічник завідувача виробництва «Компанії Ензим» Олег Пендерецький.

Методистка Навчально-методичного центру освіти Львова Валентина Олійник пояснює – уроки про здорові продукти в рамках курсу «Основи здоров’я» обов’язкові для вивчення всіх школярів у шостому класі. Однак львівські освітяни запропонували іншу методику – саме її зараз вивчають в усіх 127-ми школах міста, незалежно від форм власності.

«Такого немає ніде в Україні. Для курсу розробили робочі зошити з інтерактивними вправами. Ми хотіли, щоб курс був цікавим і в змісті, і в формі. Також дуже важливо, щоб у дітей під час занять були задіяні всі органи чуття та рецептори, тому ми пропонуємо працювати з реальною продукцією. Бо можна просто розповідати про користь, а можна показати продукт, дати його скуштувати, почитати етикетку і самотужки переконатись корисний він, чи шкідливий», - наголошує методист.

Під час уроків курсу «Навігатор по етикетках» львівські школярі навчились читати елементи маркування на етикетках та обирати перевірені місця продажу. Також тепер діти аналізують склад продуктів та вміють скласти збалансований раціон.

Особливо приємно, кажуть освітяни, про проект відгукуються батьки – після завершення курсу школярі допомагають їм складати перелік покупок та обирати на полицях магазинів тільки найкраще.

Співпраця освітян, влади та місцевого бізнесу покликана змінити культуру харчування та популяризувати здорові продукти.

Фотогалерея