УКР

Школярам і фанам біотехнологій: у мережу виклали онлайн-лекції про дріжджі

12 Червня 2020

Чому росте хліб? Чим між собою схожі квас, кефір та пиво? І як виноградний сік перетворюється у вино? Дізнавайтесь у рамках нового курсу із біотехнологій, не виходячи з дому.

Міні-курс із трьох лекцій про «Таємний світ дріжджів» можна переглянути у будь-який час на YouTube-каналі «Компанії Ензим»: https://bit.ly/2zt5kI8 

Він охоплює базову інформацію про будову та історію дріжджів, знайомство із біотехнологіями в процесі хлібопечення та роль дріжджів при виготовленні алкогольних напоїв.

План лекцій:

Лекція 1. Будова, фізіологія та напрямки використання дріжджів;

Лекція 2. Випікання хліба як дріжджова біотехнологія;

Лекція 3. Дріжджова ферментація і алкогольна продукція.

Навчання проводить вчитель біології Львівського фізико-математичного ліцею Андрій Савчук у рамках спільного проекту ГО «MakerSpace Lviv», «Компанії Ензим» та ТОВ «Хема».

За словами вчителя, цей курс розрахований на старшокласників, але також він буде цікавим і молодшим школярам, які вже почали вивчати біологію, і також дорослим.

Окрім того, в інноваційному освітньому просторі Lviv Open Lab на Сихові триває підготовка до відкриття шкільної біотех лабораторії. Цей проект на умовах співпраці реалізують Львівська міська рада, громадськість та бізнес. ПрАТ «Компанія Ензим» спільно із ТОВ «ХЕМА» забезпечуватимуть спеціалізоване обладнання, необхідне для навчального процесу.

У біотех лабораторії відбуватимуться теоретичні та практичні заняття, експериментальні дослідження, науково-творчі роботи тощо. Завдання базуватимуться на шкільній програмі, але водночас значно розширюватимуть базові знання учнів в біотехнологіях.

Фотогалерея