УКР

Спецпроект #InspireU: Андрій Рождественський

23 Січня 2019

Початок року – найкращий час для того, щоб визначити нові цілі й почати діяти. А як зрушити з місця, коли нема натхнення, що таке успіх і як розвинути якості лідера, розповідає Андрій Рождественський, викладач бізнес-школи УКУ в межах нашого проекту #InspireU.

Андрій Рождественський – керівник Центру Лідерства УКУ та бізнес-консультант. Раніше займався контртерористичною діяльністю в ізраїльській службі безпеки, зокрема побудовою спеціальних комунікацій та переговорів.

«Для мене успіх – це вплив, який я або моя команда може здійснювати на суспільство. І чим глобальніший цей вплив, тим більший успіх», – розповідає Андрій Рождественський.

На посаді HR-партнера роздрібного бізнесу в АТ «Ощадбанк» Андрій Рождественський вперше адаптував західні HR-інструменти до державного підприємства. Також брав участь у створенні концепції розвитку банку і разом з командою побудував систему бізнес-тренінгового навчання для 35 000 співробітників.

Бізнес-консультант переконаний: якщо лідерські якості не закладені генетично, їх можна розвинути.

«Безумовно, генетично ви отримуєте щось, особливо якщо ми говоримо про лідерство великої людини. Навіть тембр голосу, який ви отримуєте генетично, може впливати на вашу харизму, коли ви спілкуєтеся з іншими. Однак це все можна розвивати. Я прихильник такої ідеї, що якщо у вас щось закладено генетично, а ви цього не розвиваєте, то у вас нічого не вийде. Якщо у вас не закладено генетично, але ви над цим працюєте, ви можете досягнути дуже хорошої динаміки», – зазначає Андрій Рождественський.

Андрій Рождественський реалізує себе у якості бізнесмена. Став співзасновником консалтингової компанії AR Consulting, освітніх проектів «Лідерство у горах» та Scolar.

«50 років тому головним завданням було створити кордони і захищати їх. Дін Вільямс, дослідник лідерства з гарвардського університету, називає це «Big man leadership» – лідерство великого чоловіка або великої людини. Зараз ідеться про глобалізацію світу. Тому зараз важливо вміти ці кордони витирати і будувати місточки. Умовно кажучи, ви не можете побудувати глобальний бізнес, якщо у вас нема людей в Китаї, в Штатах, в Австралії чи в Малайзії, – каже Андрій Рождественський. – Тому ви мусите стирати кордони, розуміти культурні відмінності людей, з якими працюєте, і створювати нові сенси. Такі лідери будуть мати успіх та будуть конкурентними в новій світовій економіці, в новій картині світу».

Сьогодні професійні зацікавлення Андрія Рождественського пов’язані й зі створенням освітніх програм для підвищення ефективності лідерів з різних сфер діяльності. Також він є учасником руху «Зміни Україну – почни з себе» та організатором проекту «Еверест 2025». Андрій Рождественський зазначає, що один із трендів лідерства – це підготовка до невизначеності.

«Оскільки процеси пришвидшуються завдякти технологіям, кризи пришвидшуються, прийняття рішень пришвидшується – у цій динамічності збільшується невизначеність. Тому у світі зараз почали переймати досвід військових, адже на полі бою дуже велика невизначеність. А сьогодні бізнес нагадує поле бою. Тому один із трендів майбутнього – це підготовка лідерів до цієї невизначеності і підготовка лідерів до врахування контексту», – додає керівник Центру Лідерства УКУ.

Фотогалерея