УКР

Спецпроект #InspireU: Мар'яна Савка

05 Березня 2019

Щоб зрозуміти, що є твоїм справжнім покликанням, треба багато чого спробувати, не боятися прислухатися до себе й експериментувати, вважає письменниця, співзасновниця та головний редактор «Видавництва Старого Лева».

Мар’яна Савка — поетеса та авторка 18-ти книг, серед яких і книжки для дітей. Найбільше письменниця цінує в людях уміння радіти і ділитися цією радістю, працювати над собою та змінюватися на краще.

«Щоб досягнути успіху, треба мати стратегію, треба мати ідею і розуміння, які потрібні кроки для досягнення мети. І якщо ти розумієш, що в основі лежать цінності, які роблять тебе сильнішим, добрішим — то це дуже важливо. Серед тих цінностей я б, перш за все, основою поставила все-таки любов, з якою треба починати будь-яку справу, чесність з собою і зі світом і почуття свободи й незалежності, які мають бути всередині тебе».

У роботі Мар’яну Савку надихають люди, команда, з якою спільно можна робити потужні речі та створювати щось цікаве.

«Для мене як для жінки дуже важливо поєднувати і кар’єру, і особисте, творче життя, і роль мами. Для більшості жінок це дуже важливо — пов’язати ці ролі і знайти у всьому гармонію. Я розглядаю будь-яку справу — чи творчу, чи бізнес власне як певну стратегію менеджменту. І навіть сімейне життя. Якщо ти вдало впровадиш цей менеджмент, тобі простіше, цікавіше й успішніше ведеться в будь-якій сфері», — ділиться Мар’яна Савка.

Коли людина захищена від «агресивного» середовища, то втрачає опірність, усі кризи і невдачі потрібно розцінювати як капітал у власному розвитку, переконана письменниця. Якби не було криз — не було б успіхів.

«Якщо не боятися виходити із зони комфорту і приймати виклики долі, то ти починаєш напрацьовувати власний хребет, який буде дуже потрібний, щоб зібрати в руки якусь справу і доводити її до успішного результату. Треба перетворювати негативи в позитиви».

Мар’яна Савка неодноразово входила до сотні найвпливовіших жінок України, а також перебуває у рейтингу «40 особистостей, які змінюють країну» і «Топ-100 успішних жінок України». Немає універсальних рецептів успіху, каже Мар’яна Савка, бо кожен знаходить свій шлях, а тому не можна уникнути неправильних кроків — головне ці кроки робити.

«Для того, щоб стати успішною людиною, треба не боятися приймати рішення, іти крок за кроком до того, що ти собі намріяв. Треба прислухатися до себе і водночас — слухати, що відбувається довкола, вміти почути і знайти тільки те, що тобі відрезонує і те, що є твоїм… Чим більше ми пізнаємо світ і відкриваємо свій горизонт, тим більше ми можемо намріяти собі й більшого можемо досягнути».

Іноді для на натхнення достатньо хорошої книги, і кожна людина — обирає свою, каже Мар’яна Савка.

«Я дуже люблю мотиваційні книжки, вони не просто надихають, вони часом оновлюють важливі речі, які тобі потрібно знати, — ділиться Мар’яна Савка. — Є дуже хороша книжка про творчість — «Шлях митця» Джулії Кемерон, цікава книжка зі стратегії побудови власного життя автора Клейтона Крістонсона «Як ти збудуєш своє життя». Молоді я б дуже порадила «Сім звичок високоефективних підлітків» від Шона Кові, можна й дорослим читати — дуже все структуровано, чітко, зрозуміло і надихаюче».

Фотогалерея