УКР

У Львові завершився ІІІ Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси

30 Жовтня 2019

У Львові відбувся ІІІ Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси. Учасниками стали 27 молодих музикантів з 14-ти країн світу: Японія, Південна Корея, Фінляндія, країни Балтії, Малайзія, Нідерланди, Австрія та інші.

Конкурсна програма складалась з трьох турів, під час яких скрипалі виконували складні твори відомих композиторів. Оцінювали майстерність імениті музиканти та викладачі провідних скрипкових шкіл.

«На конкурс приїхали молоді виконавці від 15 до 29 років, як професійні солісти, так і студенти найтоповіших навчальних закладів. Це змагання вищого ґатунку, сюди приїжджають скрипалі, які грали в Карнеґі-хол та мають престижні титули. Журі використовують спеціальну бальну систему, яка виключає суб’єктивну оцінку. Також до контролю голосування залучена незалежна аудиторська компанія», - розповів організатор конкурсу, голова ГО «Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики» Сергій Подолянчук.

У фіналі обов’язковим було виконання музичного твору всесвітньо відомого українського композитора Євгена Станковича – «Концерт для скрипки з оркестром №5».

Найвищу оцінку за результатами конкурсу журі дали скрипалю з Латвії Євгенію Чеповецкісу. Він отримав освіту у консерваторії Віденського приватного університету та в Університеті музики та виконавського мистецтва в Граці (Австрія). Виступає в країнах Європи з різними оркестрами та є концертмейстером Віденського молодіжного оркестру. Євгеній грає на скрипці Ніколо Аматі (1645 р.), якою був нагороджений як призер Міжнародного конкурсу скрипалів ім. Майкла Хілла.

«Моя перемога – це поштовх чи знак, що потрібно розвиватися та рухатися далі», - сказав переможець. Організатори конкурсу запросили його приїхати до України з сольним концертом.

Друге та третє місця посіли українські скрипалі Констянтин Лукинюк та Дмитро Удовиченко. Костянтин з Чернівців, зараз навчається в Олега Криси у Музичній школі ім. Дж. Істмена у м. Рочестер (США). Дмитро з Харкова, вчиться у професора Бориса Гарліцького в Університеті мистецтв Фолькванг (Німеччина).

Конкурс стає все популярнішим серед молодих виконавців, відзначив засновник та голова журі Олег Криса. «Він викликав великий інтерес у всьому світі. Про це свідчить набагато більша кількість учасників ніж у попередніх конкурсах. Також цьогорічний рівень конкурсу — надзвичайно високий. Лауреати можуть брати участь у престижних змаганнях по всьому світу, і там вони будуть переможцями», - впевнений Олег Криса.

«Компанія Ензим» втретє підтримує конкурс. Це один з напрямків корпоративної соціальної відповідальності підприємства.

«Для Львова Міжнародний конкурс скрипалів — це можливість показати себе виконавцям з різних країн, можливість створити репутацію не тільки міста, але й країни, які опікуються мистецтвом, розвитком молодих талантів. Ми й фінансово й інформаційно підтримуємо конкурс. «Компанія Ензим» — це в першу чергу львівська компанія, і ми хочемо, щоб наше місто розвивалося в усіх напрямках, в тому числі й мистецькому та культурному», — сказала менеджер зі зв’язків з громадськістю «Компанії Ензим» Заріна Акопянц.

Наступний конкурс скрипалів відбудеться традиційно через три роки – у 2020-му.

Фотогалерея