УКР

Як побудувати кар'єру без досвіду роботи — лайфхаки від HR-менеджера

25 Січня 2019

Яна Мричко, HR-менеджер «Компанії Ензим» (виробник ТМ «Львівські дріжджі»), поділилася практичними порадами, як знайти своє перше робоче місце чи отримати омріяну професію без досвіду роботи.

Компанія працює зі студентами та випускниками вишів і багато з них цікавляться, які кроки потрібно зробити для того, щоб отримати свою першу роботу і стартувати в кар’єрному зростанні.

Визначити пріоритети. «Передусім найоптимальніше — скласти свій кар’єрний план, подумати про те, ким ви себе бачите, в якій компанії вам хотілося б працювати. Для цього варто проаналізувати свої інтереси, здібності, свої можливості, — розповідає Яна Мричко. — Також варто поцікавитися тим, що пропонує ринок, які компанії представлені на ринку у сфері, яка цікавить. Поцікавитися, чим займається та компанія, до якої хочеться приєднатися, які там є вакансії і що вона пропонує потенційним працівникам».

Використати всі інформаційні ресурси. Є дуже багато різноманітних майданчиків для пошуку роботи, наприклад, інтернет-ресурси для студентів, такі як STUDLAVA, а також різноманітні тематичні сторінки з пошуку роботи та розміщення вакансій у соціальних мережах Facebook, Теlegram та Іnstagram, які пропонують працедавцям дуже гарні можливості рекламувати себе і пропонувати вакансії, які у них є. Також є інформація на кафедрах, в університетах про те, як компанії працюють зі студентами, що пропонують і куди можна звернутися щодо пошуку роботи. Корисно відвідувати ярмарки кар’єри, зазначає HR-менеджер.

«Не варто забувати і про сайти з пошуку роботи: WORK.UA та Rabota.ua, а також про офіційні сайти компаній та офіційні сторінки компаній в соцмережах. Тобто вся інформація є на загал, і практично кожна компанія інформує про свої вакансії».

Поставити амбітну мету і визначити цілі. «Далі потрібно прописати собі чіткі цілі — короткотривалі, середньотривалі та довготривалі для того, щоб розуміти: оце я хочу зробити в цей проміжок часу, а це планую на інший. Потрібно поцікавитися, як скласти якісне резюме, подумати, як ефективно себе презентувати, а також як потрапити на співбесіду до майбутнього працедавця. Потрібно ставити собі амбітну ціль — і рухатися до неї», — зазначає HR-менеджер.

Не боятися заявляти про себе. «Завжди щось буває вперше, немає таких студентів, які прийдуть у компанію готовими фахівцями з шаленим досвідом роботи. «Компанія Ензим», наприклад, готова працевлаштовувати студентів вже з другого, третього курсів для того, щоб вони вчилися і працювали, тобто отримували теоретичну базу і мали практичний досвід роботи.

Зараз «Компанія Ензим» розвивається в напрямку біотехнологій і ми, як ніхто, напевно, зацікавлені в студентах — прогресивних, молодих, перспективних власне за напрямком біотехнології (спеціалізація — біотехнологія, біохімія, мікробіологія)», — підкреслює Яна Мричко.

Фотогалерея